Mgr. Patrik Pelegrin

Hráčsku kariéru začal v roku 2002 v klube ATU Košice. Slovensko reprezentoval ako junior na MS Turku vo Fínsku, s mužmi reprezentoval na MS Göteborg vo Švédsku. S klubom ATU Košice získal v sezóne 2015/2016  1. miesto v extralige mužov a v sezóne 2019/2020 3. miesto v drese Florko Košice. Počas svojej trénerskej kariéry doviedol tím juniorov ATU Košice ako tréner v sezóne 2015/2016 k 1. miestu v extralige juniorov, v rokoch 2018 a 2019 získal s našou školou dvakrát titul Majstrov Slovenska stredných škôl.

Rozhovor:

Ako prebiehala tvoja hráčska kariéra?

Na klubovej úrovni som prevažnú časť odohral za ATU Košice a neskôr prišla ponuka, resp. nová motivácia hájiť farby Florka Košice (doteraz). Taktiež som hrdo a úspešne reprezentoval školský tím Gymnázia Trebišovská 12, ale kariérnym maximom bolo pôsobenie v juniorskej a mužskej reprezentácii SVK.

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojej hráčskej a trénerskej kariére?

V rámci pôsobenia v ATU Košice bol vyvrcholením majstrovský titul v Extralige mužov, na školskej úrovni 2x majstrovské tituly a bezpochyby nominácie, resp. účasť na juniorských a mužských MS vo florbale za Slovensko. S Florkom Košice pracujeme ešte na jednom …

Z trénerskej pozície víťazstvo v Extralige juniorov a taktiež 2x zlato z MSR školského tímu SSŠŠ Užhorodskej 39.

Aký bol tvoj najväčší florbalový zážitok?

Prvé zápasy a góly v klubovom a repre drese. Hrať na MS za SVK v 12-tícovej hale Scandinavium a byť vyhlásený najlepším hráčom zápasu. Zrieknutie sa stužkovej na úkor MSR vo florbale, kde sme vyhrali finále po predĺžení.

Kto bol tvojim florbalovým vzorom?

Mám hokejové vzory: Petr Sýkora (rozum a číslo #17) + Alex Ovechkin (streľba a emócia) + Dustin Brown (tvrdosť a predbránkový priestor). Myslím, že uvedené atribúty solídne prenášam aj do florbalu.

Čo máš na florbale najradšej?

Emócie po rozhodujúcich góloch, a keďže nemám súrodencov vždy som sa tešil na spoločnú kabínu a zážitky za predpokladu správnej chémie tímu.

Prečo si sa stal trénerom?

V určitej etape života som sa definitívne rozhodol, že chcem študovať a pracovať v športovej oblasti, odvtedy sa snažím ísť v tomto smere na maximum a ponúknuť svoje skúsenosti ďalším generáciám.

Čo ťa na trénovaní baví?

Opäť spomeniem emócie, a keďže sa prevažne venujem trénovaniu mládeže, tak práve decká vedia vyjadriť prežitok z hry tým najúprimnejším spôsobom priamo od srdca. A kolektív! V individuálnom športe idete sám za seba, ale ak nakazíte radosťou z hry (výhry) 20 ľudí, tak potom je nakumulovaná pozitívna energia na nezaplatenie.

Koľko rokov trénuješ a koho?

Neoficiálne od sezóny 2009/2010, profi od ukončenia štúdia na FTK v Olomouci. Špecializujem sa na florbal, všestrannú športovú prípravu a kondičnú prípravu: Florko Košice, SSŠŠ Užhorodská 39 a regionálne výbery U15-U17 pod hlavičkou Komisie vzdelávania a talentovanej mládeže SZFB.

Ktorý tréner je tvojim vzorom?

Páči sa mi elegantnosť a rozvaha Alexa Fergusona, ale zároveň aj energickosť a vášeň Johna Tortorellu.

Čo by si odkázal svojim zverencom?

Každý si je strojcom svojho šťastia a úspechu, a preto iba tvrdou prácou sa dopracujete ku splneniu svojich športových snov.