Frisbee úspechy našej žiačky Klaudie Lukackovej

V dňoch 24.-29.6.2019 sa Klaudia Lukacková, žiačka kvinty, zúčastnila majstrovstiev sveta stredných škôl v ultimate Frisbee, ktoré sa konali v Le Mans vo Francúzsku. Slovensko vybralo najlepších hráčov  tejto kategórie. Porazením Indie, Columbie a oboch belgických tímov sa nášmu tímu podarilo vyhrať skupinu. Po týchto pomerne náročných zápasoch ich čakalo semifinále proti Anglicku, ktoré však pre Slovensko nemalo šťastný koniec, a tak ich na ďalší deň čakal zápas o tretie miesto proti Indii, ktorý dotiahli do víťazného konca.  

Vysielaný zápas proti Indii: https://www.facebook.com/SPORTMAG/videos/2348691015388846/
Ďalším úspešným turnajom pre Klaudiu bolo regionálne kolo európskych majstrovstiev (24.-25.8), na ktorom sa jej podarilo hrať za tím Cosmo women zo Slovinska. Na tomto turnaji neboli ani raz porazené, a tak vyhrali prvé miesto a kvalifikovali sa na finále európskych majstrovstiev. Skôr než Klaudia odcestovala na prípravu do Slovinska, zúčastnila sa českej kvalifikácie na majstrovstvá Českej republiky v ženskej kategórii. Na tento turnaj ju pozval český tím s menom FUJ. Podarilo sa jej odohrať niekoľko skvelých zápasov a odísť z turnaja bez prehry. Na ďalší týždeň vycestovala do Slovinska, kde sa zúčastnila prípravného kempu na majstrovstá  Slovinska v ženskej kategórii. Tím Cosmo women vyhral všetky zápasy, a tak sa stali majsterkami Slovinska.

Vo štvrtok 26.9. vycestovala Klaudia aj s celým tímom na finále európskych majstrovstiev. Čakal ju veľmi náročný víkend plný zápasov s najlepšími tímami v Európe. Prvý zápas v piatok ráno proti tímu Brilliance(Rusko) skončil úspešne pre dievčatá z Cosma, a to výhrou 15:7. Tento zápas bol vysielaný naživo a môžete si ho pozrieť na YouTube (https://youtu.be/kYzSRH8pDk0) – od komentátorov si môžete vypočuť, ako Klaudia hrá na ženskej úrovni už v pätnástich rokoch, a tak vzorne reprezentuje svoju krajinu. Ďalším súperom, ktorý ich čakal bol jeden z veľmi známych a dobrých tímov v ženskej ultimate scéne tím YAKA(Francúzsko). Zo začiatku Cosmo ukázalo vysokú úroveň hry a dokázalo zahrať vyrovnaný prvý polčas. V druhom polčase YAKA ukázala lepšie skúsenosti a dotiahla zápas do víťazného konca. A Cosmo odchádzalo s prehrou 15:12, no aj to bol neuveriteľný výsledok. Posledný piatkový zápas bol proti YellowFUJever(Česká republika). Tento zápas prebehol hladko a dievčatá si odniesli výhru 15:10. Po veľmi úspešnom prvom dni čakala  dievčatá veľmi náročná sobota. Dievčatá ukázali, že si svoje miesto zaslúžia a vybojovali výhru proti tímu Mainzelmädchen(Nemecko) a tímu Iceni(Spojené kráľovstvo), no prehrali s Dublin Gravity (Írsko). Po tomto veľmi náročnom dni ich v nedeľu  čakal boj o piate miesto proti nemeckému tímu Mainzelmädchen. Dievčatá boli odhodlané zápas vyhrať. Zvíťazili 15:12. Klaudia bola najmladšia hráčka vo svojom tíme a pravdepodobne aj na celom turnaji. Hrala v tíme s niekoľkými hráčkami, ktoré sú známe po celom svete a hrala proti najlepším tímom v Európe. V takom mladom veku sa zúčastniť európskeho finále je obrovská skúsenosť a taktiež úspešný koniec outdoor sezóny.

Frisbee úspechy našej žiačky Klaudie Lukackovej