A opäť sme hrdí. Opäť sa môžeme pýšiť našimi študentmi. Tentokrát  je to Ľuboš Polačko. A kde ho vietor zavial?

Rozhovor:

V ktorom roku si ukončil štúdium na našej škole?

Štúdium na škole som ukončil v školskom roku 2020/2021.

Čo sa Ti na našej škole páčilo a čo Ti pomohlo  pri štúdiu v USA?

Na škole sa mi páčil prístup vedenia školy a učiteľov. Ako futbalista som mohol trénovať 2x denne. V prvom rade mi pomohla angličtina, ktorá mi dala základ a otvorila tak  cestu k štúdiu v zahraničí.

Ako si sa dostal k myšlienke hrať v USA futbal a študovať?

Moja prvotná myšlienka bola hrať v zahraničí futbal. Dostal som pozvanie na niekoľko skúšok v Európe. Oslovil ma agent, ktorý mi ponúkol hrať v  Amerike a zároveň študovať na univerzite.

V ktorom klube pôsobíš a akú súťaž hrá tím, v ktorom pôsobíš?

Hrám  v univerzitnej lige za klub William Woods University (v štáte Missouri). Konkrétnejšie v American Midwest Conference, ktorá je zložená zo 4 štátov. Víťaz tejto súťaže postupuje do celoštátneho turnaja.

Popíš nám, ako prebieha bežný deň na škole, koľkokrát do týždňa máte tréning?

Môj bežný deň začínam tréningom o 5.45 ráno. Po raňajkách o  8.00 začínam školu, ktorá trvá maximálne do 12.00. Potom idem na obed, poobede mám dve hodiny voľno. Nasleduje  posilňovňa s kondičným trénerom alebo posilňovňa spojená s tréningom.

Akým spôsobom sa financuje tvoje štúdium, dostávaš štipendium?

Dostal som štipendium vďaka tomu, že som futbalista a reprezentujem univerzitu a taktiež aj vďaka mojim akademickým výsledkom na Slovensku.

Aké športy sú na škole preferované?

Na našej škole sú najviac preferované a zároveň sledované  basketbal a futbal (soccer). Ale na univerzite sú aj ďalšie športy ako tenis, volejbal, baseball, atletika a golf.

Máš nejaké plány, čo budeš robiť po skončení školy?

Po skončení školy sa chcem venovať profesionálne futbalu.

Čo by si odkázal našim študentom, ak by sa chceli dať na takúto ,,zámorskú púť“ a spojiť štúdium so športom?

Ak sa chcete dostať na takúto ,,zámorskú  púť“ v prvom rade to musíte naozaj  chcieť a veriť tomu, že je to možné. Je veľmi dôležité vedieť anglický jazyk a mať čo najlepšie akademické výsledky. Stále som presvedčený, že najdôležitejšie je , aby človek mal sen a šiel si za ním.