Náš žiak Peter Naď vyhral TE Masters juniorov

Peter Naď vyhral turnaj Tennis Europe Junior Masters, vrcholné podujatie juniorskej sezóny, ktoré spája najlepších osem chlapcov a dievčat vo vekovej kategórii do 14 a 16 rokov. Šampionátom do 16 rokov prešiel bez straty jediného setu a finálovým víťazstvom nad štvrtým nasadeným Chorvátom Alenom Billom zaknihoval doposiaľ svoj najväčší úspech.

„Je to neuveriteľný pocit! Vyhral som svoj prvý titul na TE Junior Tour a hneď tu na turnaji majstrov. Nemôžem tomu uveriť,“ povedal šťastný Naď. V sezóne 2019 sa štyrikrát prebojoval do finále na okruhu TE Tour, no zo všetkých odchádzal ako porazený. Teraz prišlo veľké zadosťučinenie za tvrdú prácu počas celej sezóny.

Juniorský Masters je vyvrcholením sezóny pre Top 6 hráčov podľa rebríčka, do ktorého vstupujú výlučne body z podujatí pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour, a 2 hráčov, ktorí na európskom juniorskom šampionáte získali zlatú a striebornú medailu. Tento rok napísal už svoje 24. pokračovanie. V jeho histórii sa šampiónmi stali neskoršie svetové jednotky Rafael Nadal či Kim Clijstersová, ale aj ďalší top hráči svetového formátu – Alexander Zverev a Belinda Benčičová.